Ніякої свободи ворогам свободи

Joined March 2023
Судячи зі всього, ми ще на один крок ближче до повної відміни банківської таємниці (нагадую плани про це викладені в "стратегії національних доходів") "Заходи податкового контролю поповнились новим інструментом. Відтепер ДПС на постійній основі ідентифікує громадян та платників податків, які здійснюють продаж товарів через мережу Інтернет та отримують грошові перекази за нього. З 1 березня поточного року ДПС отримує із Системи обліку даних РРО інформацію щодо: - громадян, які систематично отримують кошти на власні рахунки за продані товари, тобто фактично займаються підприємницькою діяльністю без державної реєстрації; - фізичних осіб – підприємців, які також отримують кошти на свої рахунки, при цьому не мають зареєстрованих РРО/ПРРО, таким чином порушуючи вимоги в частині порядку проведення розрахунків, тощо. Лише за перші 20 днів березня ДПС ідентифікувала десятки тисяч платників податків і громадян, які систематично отримують кошти на власні рахунки. В окремих випадках кількість переказів на одну особу досягає сотень транзакцій, при цьому відсутня державна реєстрація або використання РРО/ПРРО." Лінк на новину в коментарях
24
54
3
122
Вже пройшло достатньо часу, щоб можна було сказати із повною впевненістю: даремно Зеленський вліз у скандал в Овальному кабінеті. Тоді була можливість підписати абсолютно порожній "договір про рідкоземи", котрий був максимально нам вигідний. (Таке враження, що його ніхто взагалі не читав, бо там реальна лажа з точки зору інтересів Америки. Особливо в розділі, де прибутки США мали б залишатись на території України і бути реінвестовані в нашу економіку). Це був "рамковий" договір про те, щоб створити інші, майбутні договори. А тепер, судячи зі всього, американці вчиталися в текст, зрозуміли, що це пустишка, та пропонують вже зовсім інший варіант. І нинішня версія цього документу виглядає так, наче Україна програла війну США і має виплачувати репарації своїми природними ресурсами 🙂 Тепер наш уряд постав перед супер складною проблемою - привести цей договір хоч до якогось пристойного рівня, щоб було вигідно і Україні, і США. А можна було не вийожуватись і підписати одразу, коли був момент. Але тоді б не було цього короткотривалого патріотичного угару та зростання рейтингу президента, бо він "відстояв наші інтереси". Невідомо, чиї інтереси він там відстоював, але тепер пропозиція для нас ще гірша, а ціна ще вища. Не знаю, що має статися, щоб врешті ситуація із цими договорами виплила в гарний сценарій. Бо поки виглядає так, що замість колосальних можливостей — ми отримаємо тягар. Радий буду помилитись
96
60
4
344
Як же бісить цей совок🤦‍♂️ "З початку березня Держпродспоживслужба отримала 1156 скарг від громадян на завищені ціни на ліки в аптеках. За цими скаргами пройшли 44 перевірки, за результатами яких виявили порушення правил ціноутворення. Загальна сума штрафів для аптек склала 213 400 грн. Окремо керівників аптек оштрафували на загальну суму в 27 тисяч гривень." "Нагадаємо, на виконання рішення РНБО від 12 лютого Кабмін урегулював націнки на лікарські засоби, заборонив практику маркетингових платежів та відновив перевірки цін в аптечних мережах. Зокрема, торговельну націнку на ліки для аптек обмежено 35%, для дистриб'юторів — 8%. Таким способом влада намагається знизити ціни на ліки." _____________________________ Якщо уряд дійсно хоче знизити ціни на ліки — треба прибрати регуляції для імпорту і виробництва. Або хоча б скасувати ПДВ для ліків. Але ні, ми зробимо купу перешкод, щоб максимально ускладнити роботу. А потім будемо грати роль доброго Дона для народу, борючись із високими цінами, встановлюючи "правила ціноутворення" для приватних компаній.
18
21
1
123
Цікаво, як багато людей зараз дуже здивовані тим, що годинник все ж таки треба переводити? Я і сам трошки здивований, бо чітко пам'ятаю, що законопроект вже прийнято. Але ніт, не все так просто: "Згідно з новим законопроєктом, Україна повинна була востаннє перейти на зимовий час 27 жовтня 2024 та залишитися на ньому назавжди, проте виявилось, що президент Володимир Зеленський не підписав цей закон і не планує цього робити."
71
19
5
163
Мені подобається легка відбитість НБУ, котрі досі хочуть перейменувати копійки на шаги. Я сподівався, що ця тема заглохне, але ніт. Її досі штовхають вперед😀 "Національний банк України розпочне процес підготовки та обговорення дизайну монет "шаг" після того, як парламент ухвалить відповідний законопроєкт. Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу розповів голова Національного банку Андрій Пишний" Він підкреслив, що перехід від копійок до «шагів» є важливим кроком для зміцнення монетарного суверенітету України. Це також сприятиме декомунізації, дерусифікації та деколонізації країни. Пишний додав, що зміна назви монети сприятиме відновленню історичної справедливості та зняттю асоціацій з Білоруссю і Росією. "Після того, як буде ухвалено рішення, ми розпочнемо процес підготовки, обговорення дизайну цієї монети. Насправді ця ініціатива настільки глибоко торкнулася творчих кіл, що вони самі приходять до Національного банку і пропонують свої ідеї. І ми залюбки їх розглянемо, але для цього потрібно спершу ухвалити саму ідею", — зазначив Пишний. "У жовтні 2024 року Пишний звернувся до Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука з проханням ініціювати внесення розроблених Національним банком законопроєктів на розгляд парламенту." __________________________ Я не знаю яким чином перейменування монети підвищить наш суверенітет. Але одне точно відомо: копійки в Україні вже стали майже непотрібними. Ще трошки інфляції і копійками будуть самі гривні.
46
32
3
188
"Щоб подолати корупцію - почніть з себе" — це найбезглуздіша порада в світі. Причина корупції не в тому, що на неї є попит і чиновники вимушені брати хабарі. Ні, все навпаки — попит на корупцію створений самими чиновниками. Вони видають регуляцію, згідно котрої в тебе відбирають права — а далі ти сам вирішуй, чи будеш платити за повернення прав, чи поки так походиш😀 Коли система ставить людину в умови, де хабар стає єдиним реальним варіантом, заклики "не давати" звучать як глузування. Яка може бути корупція на митниці, якщо ввіз та вивіз товарів вільний? Кому і за що ви будете давати хабар? Корупція виникає в той момент, коли вводять кінські податки і мита та ставлять чиновників, котрим дозволено лазити в ваших речах, відкривати будь-які пакунки і затягувати ваш час проходження кордону до безкінечності. І тут в тебе ж вибір - купити свої права вільного пересування за гроші тут і зараз або йти по процедурі і так і так віддати 30% того, що ти ввозиш. Це не справжній вибір — це пастка, свідомо створена системою. І так стосовно кожної сфери, де є чиновник, котрий має право розпоряджатися чужими правами і свободами. Окрема історія - це схеми хитрих "бізнесюків", котрі разом із чиновниками пиляють бюджет через закупівлі чи через дотації правильним фірмам. Але і тут корінь корупції в тому, що є чуже майно, котре чиновник може використати на власний розсуд. Звідси всі спайки бізнесу з державою — допоки твоїм конкурентам податки по-повній, ти отримуєш дотації із бюджету. Тому чим більше втручання уряду в економіці — тим вищий рівень корупції. Це її єдине джерело. Якшо хочете побороти корупцію — треба дерегуляція, зменшення кількості чиновників і їх функцій, та спрощення і зменшення податків. Це єдиний шлях.
От люди пишуть за корупцію, а пробували не породжувати її? Кожен починає з себе, звісно вона буде і в Тцк і в інших структурах, бо ухилянти дають хабарі, не було б попиту, не було б і проблем! Думаю цілком логічно)
72
173
11
935
Економічний патруль retweeted
Чому капіталізм робить людей заможними, а соціалізм бідними? Причина у наявності права власності на засоби виробництва. Там, де засоби виробництва у приватній власності, люди стають заможнішими. І навпаки, там, де вони перебувають у державній власності, управляються чиновниками та бюрократією, там люди зазвичай є бідними. Тож чим більше приватної власності і більше свободи користування нею, тим більше засобів виробництва в країні, тим більше товарів та послуг виробляється і тим краще живуть люди! І чим краще захищене це право власності, тим більше інвесторів в країні буде, тим більше робочих місць, товарів та послуг будуть нас оточувати. І земля не виняток – вона є унікальним та рідким засобом виробництва, та невблаганні закони економіки діють з нею так само, як і з будь-яким іншим засобом виробництва. На жаль, панування радянської влади, що знищувала приватну власність на землю, до сих пір приносить свої плоди. Вже майже 35 років як немає совка, але ми й досі не маємо власності на землю, лише нещодавно українцям дозволили торгувати сільськогосподарськими ділянками. Поза тим, вся земля, яка є в розпорядженні приватних власників, перебуває у підвішаному стані через радянське минуле та недосконале законодавство. Воно не захищає власника чи інвестора, а навпаки, надає широкі права правоохоронцям, які звісно, цими правами чудово вміють користатись. Для зловживань. Свого часу Нова Пошта теж зіткнулась з проблемами ділянки під будівництво сортувального центру, яку ми законно купили, але її колишній власник, державна академія сільгоспнаук, зламала паркан і просто почала саджати кукурудзу на нашій ділянці 🙂 Ми вирішили не звʼязуватися та перепродали цю ділянку новим власникам 🙂 Кейс Мазепи, якого увʼязнили за те, що багато років тому його земля була «неправильно» приватизована та десятки схожих кейсів, доводять, що де-факто право власності на землю нам просто ще не повернули. Закон №12089, який 12 березня вже ухвалила Верховна Рада, забороняє силовикам та суддям оскаржувати приватну власність, якщо минуло 10 років і не було претензій від держави. Це дає довгоочікувану надію на реальний захист добросовісних власників. Хоч це і не реформа, а лише натяк на неї, але стає початком руху у напрямку повернення землі в руки справжніх її господарів. Але навіть такий натяк зустрічає шалений опір. Складається враження, що нас хочуть тримати у злиднях, в лапах радянщини та диктатури силових структур. Це буде лише гальмувати наш економічний розвиток, не буде давати нам можливостей позбутися радянського минулого. Право власності на землю - це ключовий фактор економічного розвитку! Її альтернативи не існує, якщо ми хочемо жити та процвітати. І зараз мусимо обрати один із варіантів - або земля стає приватною власністю, що сприяє нашому добробуту і економічному розвитку, або далі вона залишається в руках чиновників, силовиків та тримає нас за ноги у відсталому суспільстві. Словом, мусимо вибирати між заможним майбутніим та злиднями. Насамкінець не можу не написати про ініціативу Андрія Семидідька, ветерана, який у 2022 році пішов добровольцем на фронт, а зараз прагне передати дітям країну без корупції в мантіях і погонах. Він зареєстрував петицію про захист прав власників, посилання на яку надаю в коментарі. Маєте бажання – підтритмайте.
17
22
3
115
Лінк на стратегію національних доходів: mof.gov.ua/storage/files/Nat…
2
3
Треба нагадати які саме "реформи системи ФОП" планує уряд, згідно "стратегії національних доходів" Тому ось, трошки спрощено, по пунктах: Оновлена ССО (Спрощена система оподаткування) значно зменшить розмір та сферу її застосування. Цього буде досягнуто завдяки комплексу законодавчих змін, які будуть поетапно впроваджуватися в періоді з 2025 до 2027 року. Однак, такі зміни до законодавства будуть запроваджені не раніше, ніж коли будуть вважатися виконаними заходи, визначені підрозділом 4.2.3(b) «Безпека використання даних та доступ до інформації про обсяг та обіг коштів платників податків на їх рахунках у банках». (це саме те, на що посилаються урядовці - спочатку відміна банківської таємниці, а потім вже наступні пункти) 1. Протягом перехідного періоду, який триватиме три роки ставки єдиного податку для юридичних осіб третьої групи будуть збільшуватися до значення яке буде еквівалентним розміру звичайної ставки податку ПнП (18 % від обсягу прибутку до оподаткування). Метою такого заходу є заохочення юридичних осіб до поступового протягом трьох років самостійного переходу на загальну систему оподаткування. Після закінчення перехідного періоду для юридичних осіб буде встановлено заборону для перебування на спрощеній системі оподаткування. 2. Друга та третя групи ФОП для фізичних осіб-підприємців будуть об’єднані в одну групу (далі – об’єднана друга група), і буде введена диференційована шкала ставок. Від 3 % до 17 % для низки послуг (з метою заохочення добровільного переходу на загальну систему оподаткування доходів фізичних осіб). 3. Перелік видів діяльності, дозволених для участі в першій групі ФОП, буде переглянутий з метою скорочення за рахунок високомаржинальних видів бізнесу. Також буде скасовано фіксований розмір податку та застосовано виключно податок з фактично отриманого доходу. 4. Для ФОП об’єднаної другої групи буде обов’язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій (класичних РРО чи програмних РРО). 5. Поріг реєстрації платником ПДВ буде ефективно застосовуватися до всіх ФОП, що забезпечить реєстрацію всіх платників першої групи та об’єднаної другої групи ФОП в системі оподаткування ПДВ у разі досягнення такого порогу. 6. Для селянських фермерських господарств(фізичних осіб), які залишаться в режимі четвертої групи ФОП, базу оподаткування буде розширено і буде запроваджено оподаткування землі на основі її масової оцінки. 7. Для виробників сільськогосподарської продукції (юридичних осіб) ставки єдиного податку протягом трьох років будуть переглянуті в бік збільшення до розміру еквівалентного загальному значенню ставки податку ПнП. Метою такого заходу є заохочення юридичних осіб до поступового протягом трьох років самостійного переходу на загальну систему оподаткування. Після закінчення перехідного періоду для юридичних осіб буде встановлено заборону для перебування на спрощеній системі оподаткування. 8. Будуть скасовані виключення стосовно можливості ведення господарської діяльності без обов’язку здійснювати облік та документально підтверджувати походження товарів, що знаходяться в реалізації. Такий облік буде максимально спрощеним, але обов’язковим незалежно від організаційно-правової форми та/або виду діяльності платника податків. Умови, які мають бути виконані для початку реформ: підрозділ 4.2.3(b) «Безпека використання даних та доступ до інформації про обсяг та обіг коштів платників податків на їх рахунках у банках» Кому треба оригінал - лінк в коментарях (стратегія національних доходів, сторінка 60)
Стратегію "національних доходів" вам вороги підкинули 😆 "Розповсюджена інформація про нібито підвищення податків для ФОПів є ворожою провокацією – нардеп Ольга Василевська-Смаглюк." "Рада наразі не розглядає можливість підвищення податків для ФОПів. Нардеп пояснила, що в ухваленій Кабміном постанові запроваджується реєстр банківських рахунків громадян і бізнесу, після створення якого може бути переглянуто оподаткування ФОПів третьої групи. До цього часу – 2027 року, до того, як буде створений відповідний реєстр, ніяких підвищень податків для ФОПів не планується." __________________________ Мені подобається, як уряд намагається переконати нас, що підвищення податків для ФОП не буде. Але при тому вони всі цитують "стратегію національних доходів", як аргумент. А в цій стратегії чітко прописано підвищення податків для ФОП, а також попередня відміна банківської таємниці (це саме те, на що посилається Смаглюк) Таке враження, що депутати і чиновники вважають українців повними ідіотами, котрі не здатні скласти 2+2.
9
18
53
Стратегію "національних доходів" вам вороги підкинули 😆 "Розповсюджена інформація про нібито підвищення податків для ФОПів є ворожою провокацією – нардеп Ольга Василевська-Смаглюк." "Рада наразі не розглядає можливість підвищення податків для ФОПів. Нардеп пояснила, що в ухваленій Кабміном постанові запроваджується реєстр банківських рахунків громадян і бізнесу, після створення якого може бути переглянуто оподаткування ФОПів третьої групи. До цього часу – 2027 року, до того, як буде створений відповідний реєстр, ніяких підвищень податків для ФОПів не планується." __________________________ Мені подобається, як уряд намагається переконати нас, що підвищення податків для ФОП не буде. Але при тому вони всі цитують "стратегію національних доходів", як аргумент. А в цій стратегії чітко прописано підвищення податків для ФОП, а також попередня відміна банківської таємниці (це саме те, на що посилається Смаглюк) Таке враження, що депутати і чиновники вважають українців повними ідіотами, котрі не здатні скласти 2+2.
4
9
1
53
Новина однією картинкою:
47
267
4
3,024
Україна це Європа, тільки якщо ти чиновник. Тоді в тебе і права, і зарплата, як в Європі. А те, що у населення зарплати в декілька разів менші - це навіть плюс. Товари і послуги дешевше, і жити тут на "європейські ЗП" ще вигідніше. А якщо не буде вистачати грошей на утримання державного апарату — завжди можна взяти кредит, котрий будуть віддавати платники податків😉
У лютому 2025 року середня зарплата в центральних держорганах України склала 51,4 тисячі гривень. Порівняно з лютим минулого року (44,4 тисячі гривень) вона збільшилася на 15,8%. Зарплата чиновників значно перевищує середній рівень по Україні. За даними ПФУ, у лютому зарплата становила 18,6 тисячі гривень. За даними Мінфіну, у січні в центральних держорганах зарплату отримувало 103 622 осіб. Далі таблиця із середніми зарплатами у державних установах України (тис. грн): Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг – 90.1 Національне агентство з питань запобігання корупції – 79.4 Антимонопольний комітет України – 77.4 Міністерство цифрової трансформації України – 65.8 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку – 65.5 Апарат Верховної Ради України – 64.5 Секретаріат Національної тристоронньої соціально-економічної ради – 63.5 Секретаріат Кабінету Міністрів України – 61.3 Рахункова палата – 60.9 Державне управління справами – 59.5 Центральна виборча комісія – 58.6 Міністерство юстиції України – 58.5 Міністерство фінансів України – 58.1 Державна податкова служба України – 56.3 Міністерство економіки України – 55.9 Державна інспекція архітектури та містобудування України – 54.9 Державна служба експортного контролю України – 54.5 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення – 54.0 Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим – 53.9 Міністерство культури та стратегічних комунікацій України – 53.4 Державна митна служба України – 52.8 Міністерство розвитку громад та територій України – 52.4 Державне агентство України з питань кіно – 50.2 Державний комітет телебачення і радіомовлення України – 49.9 Міністерство національної єдності України – 49.8 Державна інспекція ядерного регулювання України – 49.8 Міністерство у справах ветеранів України – 49.5 Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України – 49.3 Національне агентство України з питань державної служби – 49.1 Державна аудиторська служба України – 48.9 Міністерство охорони здоров'я України – 48.9 Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України – 48.7 Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови – 48.7 Національна комісія зі стандартів державної мови – 48.3 Міністерство молоді та спорту – 48.1 Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України – 47.9 Державне агентство розвитку туризму України – 47.6 Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка – 47.5 Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – 47.3 Комітет з Національної премії України імені Бориса Патона – 47.1 Міністерство освіти і науки України – 46.9 Міністерство енергетики України – 46.4 Міністерство соціальної політики України – 46.3 Державне агентство України з управління зоною відчуження – 46.2 Державна служба України з етнополітики та свободи совісті – 45.9 Міністерство аграрної політики та продовольства України – 45.5 Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів – 45.4 Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти – 45.1 Національна служба здоров'я України – 45.1 Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей – 44.8 Міністерство закордонних справ України – 44.4 Державна служба України з питань праці – 43.2 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв'язку – 42.7 Пенсійний фонд України – 42.6 Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України – 42.1 Фонд державного майна України – 42.0 Державна авіаційна служба України – 42.0 Державне агентство водних ресурсів України – 41.9 Державна служба України з безпеки на транспорті – 41.7 Державне космічне агентство України – 41.6 Державна служба фінансового моніторингу України – 41.0 Державна казначейська служба України – 40.9 Державна архівна служба України – 40.8 Державна екологічна інспекція України – 40.2 Державна служба геології та надр України – 40.1 Український інститут національної пам'яті – 40.1 Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України – 39.4 Державна служба статистики України – 39.1 Національна соціальна сервісна служба України – 38.7 Державна регуляторна служба України – 38.4 Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм – 37.5 Державна інспекція енергетичного нагляду України – 36.6 Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів – 36.2 Державна служба якості освіти України – 36.0 Державне агентство лісових ресурсів України – 35.9 Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру – 35.8 Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками – 35.4 Державна служба України у справах дітей – 33.4 Державне агентство резерву України – 32.8 Національна служба посередництва і примирення – 26.7
16
81
2
280
Раджу подивитись ці дані - там багато цікавого. Наприклад кількість працівників в Луганській держадміністрації. Цікаво було би побачити повний перелік всіх чиновників і працівників апарату. Бо ці цифри явно не повні
2
10
44
У лютому 2025 року середня зарплата в центральних держорганах України склала 51,4 тисячі гривень. Порівняно з лютим минулого року (44,4 тисячі гривень) вона збільшилася на 15,8%. Зарплата чиновників значно перевищує середній рівень по Україні. За даними ПФУ, у лютому зарплата становила 18,6 тисячі гривень. За даними Мінфіну, у січні в центральних держорганах зарплату отримувало 103 622 осіб. Далі таблиця із середніми зарплатами у державних установах України (тис. грн): Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг – 90.1 Національне агентство з питань запобігання корупції – 79.4 Антимонопольний комітет України – 77.4 Міністерство цифрової трансформації України – 65.8 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку – 65.5 Апарат Верховної Ради України – 64.5 Секретаріат Національної тристоронньої соціально-економічної ради – 63.5 Секретаріат Кабінету Міністрів України – 61.3 Рахункова палата – 60.9 Державне управління справами – 59.5 Центральна виборча комісія – 58.6 Міністерство юстиції України – 58.5 Міністерство фінансів України – 58.1 Державна податкова служба України – 56.3 Міністерство економіки України – 55.9 Державна інспекція архітектури та містобудування України – 54.9 Державна служба експортного контролю України – 54.5 Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення – 54.0 Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим – 53.9 Міністерство культури та стратегічних комунікацій України – 53.4 Державна митна служба України – 52.8 Міністерство розвитку громад та територій України – 52.4 Державне агентство України з питань кіно – 50.2 Державний комітет телебачення і радіомовлення України – 49.9 Міністерство національної єдності України – 49.8 Державна інспекція ядерного регулювання України – 49.8 Міністерство у справах ветеранів України – 49.5 Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України – 49.3 Національне агентство України з питань державної служби – 49.1 Державна аудиторська служба України – 48.9 Міністерство охорони здоров'я України – 48.9 Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України – 48.7 Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови – 48.7 Національна комісія зі стандартів державної мови – 48.3 Міністерство молоді та спорту – 48.1 Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України – 47.9 Державне агентство розвитку туризму України – 47.6 Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка – 47.5 Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – 47.3 Комітет з Національної премії України імені Бориса Патона – 47.1 Міністерство освіти і науки України – 46.9 Міністерство енергетики України – 46.4 Міністерство соціальної політики України – 46.3 Державне агентство України з управління зоною відчуження – 46.2 Державна служба України з етнополітики та свободи совісті – 45.9 Міністерство аграрної політики та продовольства України – 45.5 Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів – 45.4 Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти – 45.1 Національна служба здоров'я України – 45.1 Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей – 44.8 Міністерство закордонних справ України – 44.4 Державна служба України з питань праці – 43.2 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв'язку – 42.7 Пенсійний фонд України – 42.6 Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України – 42.1 Фонд державного майна України – 42.0 Державна авіаційна служба України – 42.0 Державне агентство водних ресурсів України – 41.9 Державна служба України з безпеки на транспорті – 41.7 Державне космічне агентство України – 41.6 Державна служба фінансового моніторингу України – 41.0 Державна казначейська служба України – 40.9 Державна архівна служба України – 40.8 Державна екологічна інспекція України – 40.2 Державна служба геології та надр України – 40.1 Український інститут національної пам'яті – 40.1 Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України – 39.4 Державна служба статистики України – 39.1 Національна соціальна сервісна служба України – 38.7 Державна регуляторна служба України – 38.4 Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм – 37.5 Державна інспекція енергетичного нагляду України – 36.6 Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів – 36.2 Державна служба якості освіти України – 36.0 Державне агентство лісових ресурсів України – 35.9 Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру – 35.8 Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками – 35.4 Державна служба України у справах дітей – 33.4 Державне агентство резерву України – 32.8 Національна служба посередництва і примирення – 26.7
12
29
7
69
"На найбільш вразливих ділянках кордону з Румунією та Угорщиною прикордонники використовуватимуть сучасну автомобільну та спеціальну техніку, безпілотну й пілотовану авіацію." Я думав, що підсилювати треба східні кордони, а не західні🤔
⚠️ Посилений контроль на Закарпатті: для охорони кордону задіяли додаткові сили Під час патрулювань на найбільш вразливих ділянках кордону з Румунією та Угорщиною прикордонники використовуватимуть сучасну автомобільну та спеціальну техніку, безпілотну й пілотовану авіацію.
9
10
87
Я не можу з цієї цитати: "Федеральний уряд повинен рішуче протистояти відвертому іноземному втручанню адміністрації Трампа в наші незалежні дослідження", — заявила голова Профспілки працівників вищої освіти Австралії Елісон Барнс. Таке враження, що всі отримувачі грантів по всьому світу дуже сході між собою. Бо рівно такі ж слова я чув і від наших журналістів, котрі сидять на грантах. Думаю, що якщо пошукати, то можна знайти такі ж цитати зі всіх куточків світу, де відключили гранти. Це сумно і смішно одночасно, як вони вимагають протистояти уряду США. Аби гроші американських платників податків і далі йшли безкінечним потоком.
6
4
99
США зупинили гранти на 600 млн для університетів Австралії. (Самий сок в кінці тексту) Прем'єр-міністр Австралії, Ентоні Албаніз зіткнувся з вимогами відреагувати після того, як адміністрація Трампа скоротила фінансування семи австралійських університетів. Минулого тижня після того, як стало відомо, що університети мали обґрунтувати своє фінансування, Профспілка працівників вищої освіти Австралії закликала уряд "гарантувати, що австралійські дослідники будуть захищені". Виконавчий директор Австралійської академії наук Анна-Марія Арабія заявила виданню Australian Financial Review, що федеральний уряд повинен швидше реагувати на скорочення, а не обирати підхід "почекаємо і побачимо". "Наслідки бездіяльності матимуть глибокий вплив на спосіб життя кожного австралійця", — додала вона. "Ми не знаємо повного масштабу шкоди, яку заходи США завдадуть Австралії, але ми знаємо, що вона неминуча, і у нас є шанс впровадити стратегії, які дозволять Австралії використати можливості та пом'якшити найгірші наслідки". "Федеральний уряд повинен рішуче протистояти відвертому іноземному втручанню адміністрації Трампа в наші незалежні дослідження", — заявила голова Профспілки працівників вищої освіти Австралії Елісон Барнс.
Prime Minister Anthony Albanese has been urged to call an "emergency meeting" after the Trump administration cut grants to seven Australian universities. skynews.com.au/australia-new…
14
22
1
125
"З такими-то темпами відновлення. На довоєнний рівень економіка України вийде тільки до 2034 року — Гетманцев" Тобто всього лише через 4 роки після впровадження "стратегії національних доходів"🤭
13
11
93